شماره مطلب: 21459
به مناسبت هفته بسیج

بیانیه کانون بسیج فرهنگیان ناحیه 1 زاهدان منتشر شد

هفته بسيج، بزرگ‌داشت جان‌فشانى‌هايى است كه براى سربلندى اين سرزمين صورت گرفته است. گمان غلطى است اگر بسيج را حاصل جنگ تحميلى يا انقلاب اسلامى بدانيم .بسيج، فهم درست اتحاد، اراده و اخلاص مسلمانان است كه با ظهور اسلام تولد يافته و در ملت‌هاى مسلمان رشد كرده است. هوشمندى حضرت امام خمينى رحمت ‌الله علیه و عدالت‌خواهى ميليون‌ها انسان باايمان، تنها، تبلور دوباره بسيج در عصر حاضر بود. 
نام بسیج یادآور خاطره عزیزترین نهاد و بزرگترین مردان تاریخ ما است. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود.» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می دهد. بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته های رفیع آن، اذان رشادت و شهادت سرداده اند. بسیج میقات پا برهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن نام و نشان در گمنامی و بی نشانی گرفته اند. بسیج لشکر مخلص خدا است که دفتر تشکیل آن را همه مجاهدان، از اولین تا آخرین امضانمودند.»
فراگير شدن تفكر بسيجى كه همان اخلاص، ايمان به هدف، بالندگى و رشدآفرينى است، در ذهن همه افراد جامعه، حركتى هم‌سو را به دنبال دارد. فعاليت‌هاى اقتصادى، پيشرفت‌هاى نظامى، دستاوردهاى علمى و...، هر كدام بخشى از بدنه جامعه را ترميم مى‌كند، ولى روح حاكم بر تمام بخش‌ها، تفكر بسيجى است. تفكر بسيج، ارتباط ناگسستنى ميان اجزاى نظام اسلامى را رقم مى‌زند؛ چرا كه يك‌پارچگى اعضاى گوناگون جامعه، ناشى از يگانگى افكار آنهاست.
بسيج، حاصل فهم همگانى مردم از نيكى‌هاست كه يكايك آنها نقش حساسى در اجراى آن بر عهده دارند. هر كس با توانايى‌هاى خود، نيرويى از بسيج است كه براى رساندن مملكت به جايگاه حقيقى و آرمانى‌اش تلاش مى‌كند.
در تفكر بسيج، برترين شرف و افتخارآميزترين مرتبه، شهادت است. عشق به شهادت، تبلور باشكوه و حماسه‌آفرين ايمان است و اميد به شهادت، قوى‌ترين انگيزه زيستن در دنيا به شمار مى‌آيد.
فرهنگیان بسیجی آموزش و پرورش ناحیه 1 زاهدان ضمن گرامیداشت نام و یاد امام خمینی(ره) و شهدای والا مقام میهن اسلامی، بار دیگر با تجدید میثاق با مقام عظمای ولایت، حضرت امام خامنه ای(مد ظله العالی) بر مداومت در راه رسیدن به این آرمان ها تاکید میکنند.

کانون بسیج فرهنگیان ناحیه 1 زاهدان

 

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.